Контроверзниот фустан на Ким Кардашијан – храбар моден избор или невкус?

На доделувањето на Hollywood Beauty Awards, старлетата Ким Кардашијан се појави во фустан кој многу малку или речиси ниту една друга јавна личност не би се осудила да го носи на ваков јавен и експониран настан.

Ким ги прикова погледите од присутните и објективите од фоторепортерите врз својот изглед благодарение на контроверзниот фустан кој повеќе откриваше голотија отколку што покриваше кожа на нејзиното тело.

Фустанот целосно ги откриваше нејзините гради, додека само брадавиците беа покриени со траки. Дополнително, има и висок засек кој целосно ги изложуваше нејзините нозе.

На доделувањето на наградите се појави во друштво на нејзиниот омилен фризер за славни фаци, Крис Еплтон, кој беше еден од номинираните.