„Кога ме сакаш ти“ – ново од Нокаут


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим! ↓↓↓„Кога ме сакаш ти” е најава за нивниот нов, четврти по ред албум кој е во подготовка, објавија бендот на социјалните мрежи.

Автор на музиката е Дарко Димитров, а текстот го напиша Огнен Неделковски, со кого прв пат соработуваат. Режисер на спотот е Александар Ристовски-Принц.

Воедно, од „Нокаут“ потсетуваат дека картите за концертот во СРЦ Кале се пуштени во продажба. Повеќе информации за цените и продажните места на avalon.mk.