Кога и ти и мајсторот за тетовирање сте „трупови за англиски“


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал! ↓↓↓26-годишната Наз Мила, по потекло од Азербејџан, а која живее во Турција, стана мета за исмевање на Инстаграм и другите социјални мрежи од страна на нејзините следбеници и други сеирџии откако се пофали со својата тетоважа која беше лошо преведена на англиски јазик.

Независно кој ја преведувал изреката од тетоважата која сакала да ја истетовира, а гласи „Оnly God can judge my mistakes and truths“, испадна дека и Наз и мајсторот кој ја тетовирал, Рамазан Силвер, веројатно не се баш многу по англискиот јазик кога станува збор за вакви мудри мисли.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Naz Mila ? (@nazmila.dila) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Naz Mila ? (@nazmila.dila) on