Ким Кардашијан – тоа е цела „армија“

Брендот за оптички производи „Carolina Lemke Berlin“, во соработка со фамозната Ким Кардашијан, најавија заедничка колекција која на пазарот ќе биде промовирана наскоро.

Во тој правец веќе направија и маркетинг кампања со уникатна реклама, за која Ким одработи фотосесија во друштво на две нејзини двојнички кои потоа се умножени во цела една мала „армија“ со ликот на стрлетата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Ким и двојничките се нашминкани на ист начин, со исти фризури, облека и очила за сонце. Поради тоа, тешко е „од прва“ да познаете која е „оригиналот“, а која двојничка.