Катастрофа: Кендал Џенер црни шушкавни тренерки ги искомбинира со штикли! (фото)

Тоа не е единствен моден ужас кој го носеше овие денови во Њујорк. Во градот кој никогаш не спие и службено започна недела на модата и местото е резервирано за големи модни случувања.

Затоа и не не чуди што бројни славни дами, посебно манекенки, ги окупираа улиците во градот, а меѓу нив е и 22 годишната манекенка Кендал Џенер која ќе ја видеме на пистата од сите можни ревии.

Иако е успешна во работата, кога е во прашање личната мода, убавицата неизмерно се труди да биде различна од другите, но тоа често завршува со модна катастрофа.

Така беше сношти кога во минич и бунда облекла зелени чорапи за вечерно излегување, но неколку сати порано, носеше црни шушкавни тренерки комбинирани со сандали на штикла. Тоа изгледаше катастрофално!