Касиљас изгледа е „слаб“ на новинарки


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Славниот шпански голман од редовите на Реал Мадрид и на шпанската  репрезентација, по разводот од Сара Карбонеро, повторно е во љубовна врска. И повторно со новинарка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Quiles (@anaquiles30)

Станува збор за италијанската новинарка Ана Килес која работи за италијанската државна телевизија Раи 2.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Quiles (@anaquiles30)

Парот беше виден во ресторан во Рим. Медиумите пишуваат дека Килес беше неколку пати видена во друштво на Касилјас за време на Светското првенство во Катар, но тогаш сите сметаа дека станува збор за професионален однос.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Quiles (@anaquiles30)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Quiles (@anaquiles30)

Сега, откако беа видени заедно во Рим, италијанските медиуми се убедени дека врската започнала уште во Катар. Славниот голман официјално уште се нема огласено за овие медиумски наводи.