Како првата придружничка на Мис Тајланд се нашла во хеликоптерот од сопственикот на Лестер?


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим! ↓↓↓Англиските медиуми ги објавија имињата на загинатите лица во саботната хеликоптерска несреќа во која се сруши хеликоптерот на сопственикот од англискиот фудбалски клуб Лестер после дуелот на тимот со Вест Хем.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nusara Suknamai (@zara_nusara) on

Меѓу загинатите, освен сопственикот на Лестер, Вичај Шривадханапраба, се и неговите соработници Нурсара Сукнамаи и Кавепорн Пунпаре, пилотот Ерик Свафер и ко-пилотката Изабела Роза Леховиц.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nusara Suknamai (@zara_nusara) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nusara Suknamai (@zara_nusara) on

Според пишувањата на медиумите, Сукнамаи била асистентка на сопственикот на Лестер и бивша прва придружничка на Мис Тајланд од 2005 година. Според Daily Mail, Нурсара често одела на патувањата со Вичај.

Беше прилично активна на социјалните мрежи, а нејзините следбеници и пријатели можеа преку објавите да ги следат нејзините патувања по светот, од одмори во Јапонија и Грција, до Светското фудбалско првенство во Русија. Често објавуваше фотографии и снимки од натпреварите на Лестер.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nusara Suknamai (@zara_nusara) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nusara Suknamai (@zara_nusara) on

Шривадханапраба после натпреварот на Лестер против Вест Хем, полетал со соработниците, пилотот и неговата партнерка, која била ко-пилотка. Неколку мига после полетувањето, пилотот загубил контрола над хеликоптерот кој се срушил на паркингот недалеку од стадионот.