Како изгледа вилата каде што живее Роналдо со семејството (видео)


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Португалската суперѕвезда Кристиано Роналдо летото 2018 година во сензационален трансфер се пресели во Италија и потпиша за Јувентус.

Роналдо има четири деца и неговото семејство е многубројно, па поради тоа потребна му беше голема вила каде ќе живее до крајот на договорот со Јувентус.

Меѓутоа, Роналдо е специфичен играч и човек, па за него се потребни поинакви услови од останатите фудбалски ѕвезди.

Откако неговиот менаџерски тим ја нашол вилата во близина на Торино, Роналдо лично го контактирал Карло Анчелоти, за детално да се распраша за животот во Италија.

Дворецот во кој претходно имаат живеено Зинедин Зидан и Фабио Канаваро, дневно чини 40.000 евра. Има три спрата, осум спални соби, затворен базен, а се простира на површина од неколку илјади квадратни метри.

Со годишна плата од преку 30 милиони евра, на Роналдо сигурно не му претставува проблем да ја плати станарината.