Ја претепал девојката на улица – драма во Охрид


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Вчера во 17 часот во полициската станица Центар, 20-годишната А.А. од Охрид пријавила дека, истиот ден во 15 часот и 20 минути на улицата „Кеј 13-ти Ноември“, физички била нападната од страна на лицето С.Б.

Тој ја удрил со рака во пределот на лицето, при што и биле нанесени видливи повреди.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.