Актуелно

Излегол на прошетка и починал

Во прилепската болница синоќа бил донесен Д.К. (27) од селото Ерековци кој не давал знаци на живот.

Тој веднаш бил пренесен на Одделот за реанимација каде лекарите констатирана смрт без траги на насилство.

Од извршениот разговор со другар на починатиот, полицајците дознале дека околу 19 часот заедно излегле од куќата на М.Т. да прошетаат, по што на Д.К. му се слошило и паднал на улица.

To Top