Инстаграмџии, наскоро добивате нова опција на оваа социјална мрежа


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Во рамки на Инстаграм Стори се појави нова опција која на корисниците на оваа социјална мрежа им нуди да ја поделат својата приказна и на Фејсбук.

Инстаграм постојано воведува нови опции, а една од последните е можноста да се подали инстаграм стори на фејсбук профил.

Многумина корисници забележаа на својот профил икона која прикажува нотификации од фејсбук, а ова важи само за коринисите кои се поврзани на своите телефони.

Иако од Фејсбук открија дека оваа опција е во фаза на тестирање, и не е сигурно дали ќе и кога ќе ја добијат сите корисници на Инстаграм, на Твитер веќе се разви дискусија на оваа тема.

Многумина сметаат дека ова е потполно беспотребно, а има и такви кои пишуваат дека функцијата ги нервира, особено затоа што ги избришале своите налози на Фејсбук.