Ибра повторно е хит: Ечи турбо-фолк среде Лос Анџелес (видео)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Можеш да избегаш од Балканот, но Балканот од тебе никогаш!

Златан Ибрахимовиќ е една од најголемите светски фдубалски ѕвезди, моментално живее во Лос Анџелес, но не ја заборава балканската музика.

Ибра не крие дека слуша турбо-фолк, а очигледно никој не може да му забрани да пушта таква музика и во соблекувалната.

Овој пат во соблекувалната на Галакси ечеше турбо-фолк хитит на Милан Динчич „Жена за сва времена“.

https://twitter.com/sportsport/status/1140910174548451329