И денешниот четврток облагороден со сонце и топло време


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


27-от ден од месец октомври во Македонија ќе биде сончев и топол, а на југоистокот со умерена облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Во Скопје сончево со мала облачност и слаб ветер од северен правец.

И за утре временската прогноза е претежно сончево, ќе дува слаб ветер од северен правец, а дневните температури ќе се движат од 18 до 23 степени.