Хаос на седницата во Карпош: Ќе ве е*ам пи*ки едни


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Пцовки, дерење и туркање пред почетокот на седницата на Општина Карпош во зградата на Универзитетот за туризам и менаџмент.

„Во уста да ве е*ам пи*ки едни, корумпирани пи*кетини“, викаше изреволтиран граѓанин.

„Тргни се да поминам, ќе ти ја скинам главата“, се закани друг жител.

„Кој си ти да ми кажеш тргни се да поминам. Не се прави многу паметен, кој си ти“, додаде тој.

Според жителите од Карпош, кои протестираат, со ДУП-от ќе се уништи целиот комплекс спроти студентскиот дом „Гоце Делчев“ – паркот со фонтаната и игралиштето за деца.

Жителите на Карпош се гневни, велат властите ќе уништат парк за да никнат згради.

Градоначалникот Стевчо Јакимовски најави дека фонтаната, плоштадот и игралиштето покрај булеварот нема да се рушат.

На седницата треба да се разгледаат измените на неколку ДУП-ови, објави „Макфакс“.