Ајкула доплива на плажа во Флорида (видео)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Посетителите на плажа во американската држава Флорида во неделата избегаа од Атлантскиот Океан во паника откако забележаа огромна ајкула како агресивно се приближува.

Ајкулата беше забележана на Флорида, недалеку од плажата Пенакола, а едно од виралните видеа беше објавено од Кристи МекКали Кокс на Фејсбук.

На видеото се гледаат луѓе во плиткото, како и перките на ајкулата која плива во плитка вода многу блиску до капачите.