Гвинет, златна, што е ова што го снимаш?


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Славната холивудска актерка Гвинет Палтроу ги разочара своите обожаватели откако таа вложи „нула напор“ во реклама за пробиотици.

Оскаровката се здружи со Seed за да ја промовира нивната нова синбиотичка пилула, снимајќи ја рекламата на социјалните мрежи во нејзината кујна, на кујнската маса.

Во краткото видео во кое се промовира гореспоменатата пилула од брендот Seed, Гвинет накратко ја става пилулата во устата и вели:

„Значи, ова е пробиотик со 24 соеви, а не од јогуртот и други работи“. Потоа ја прекинува звук на метеж во позадина, што ја поттикнува да почне да објаснува како нејзиниот син Мојсеј вари млеко пред да продолжи да истакнува дека гореспоменатото апче Seed е „добро за надуеност“. Тогаш видеото завршува неочекувано и без објаснување.

@seedGwyneth Paltrow loves our DS-01® Daily Synbiotic! Save 30% today with her exclusive code: GWYNETH30

♬ Promoted Music – seed

Обожавателите брзо изразија шок од снимката, шегувајќи се дека тоа е „ремек дело“ и признавајќи дека не можеле да престанат да ја гледаат. Многумина го коментираа апсурдното видео, а некои не можеле да поверуваат дека видеото е навистина „вистинска реклама“.

– Таа и онака ќе биде платена – гласи еден од коментарите.

– Ова е најдобрата реклама што сум ја видел – коментира еден корисник на Инстаграм, додека еден во коментарите истакна дека „оваа промоција на таблета го потсетува на видео повиците со мајка му“.

Патем, Гвинет редовно промовира витамини и додатоци во исхраната преку нејзиниот велнес бренд Goop и се залага за детоксикација и здрав живот. Сепак, актерката предизвика бурни реакции на интернет претходно оваа година, откако ја сподели својата долга „дневна велнес рутина“ и откри дека нејзината исхрана се состои од ништо друго освен супа од коски и зеленчук.