ГРОЗОМОРНА ДРАМА ВО ПРИЛЕП: 11-годишно девојче отишло на гости, таткото на другарка и ја силувал

Вчера во 13:00 часот во Полициската станица Прилеп, А.Х. пријавила дека на 31.05.2018 година околу 09,00 часот, нејзината 11 годишна ќерка отишла на гости кај нејзината другарка каде што од страна на таткото на другарката Р.Ч. (39) и биле извршени полови дејствија.

Р.Ч. бил приведен во полициска станица.

Бил извршен увид и се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.