Голиот задник на скијачот го украде вниманието на многу луѓе! (фото)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Американскиот скијач Гус Кенуорт дефинитивно е човек кој вреди да се погледне, како на овие ЗОИ така и на Инстаграм, каде што си поигрува со фантазијата на своите обожавателки.

Иако во 2014 дома однесе сребрен медал од ЗОИ во сочи, ово 26 годишен скијач е екстра популарен.

Дури 645 слебеници на Инстаграм не ги пратат неговите резултати, туку неговото тело.

Тој всушност стана познат кога во едно интервју во 2015 година откри дека е геј, а стана и прв акциски спортист кој излезе во јавноста со таква објава.

Да не зборуваме премногу и да не ве замараме, тука застануваме и ве пуштаме да уживате во фотографиите.

A post shared by gus kenworthy (@guskenworthy) on

A post shared by gus kenworthy (@guskenworthy) on

A post shared by gus kenworthy (@guskenworthy) on