Гола на коњ


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Речиси целосно гола, качена на коњ, Бијонсе позира во вакво провокативно издание на фотографијата со која го промовираше нејзиниот нов албум на Инстаграм.

„Создавањето на овој албум ми овозможи да создадам место за моите соништа и да избегам од застрашувачкиот свет во кој се наоѓаме“, напиша таа.

„Тоа ми овозможи да се чувствувам слободна и авантуристички во време кога малку се движеше. Мојата намера беше да создадам безбедно место, место без осуда. Место каде што ќе бидете ослободени од перфекционизам и прекумерно размислување. Место за врескање, чувство на слобода“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Beyoncé (@beyonce)

„Се надевам дека ќе најдете радост во оваа музика. Се надевам дека ќе ве инспирира и ќе ве натера да се чувствувате уникатно, силно и секси како што е”, заклучила таа.

На почетокот на овој месец, Бијонсе ја објави првата песна од албумот Break Your Soul, која веднаш стана хит.