Георгина против Рамош во одбрана на саканиот Роналдо


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Кристиано Роналдо вчера остана на клупата за резерви кај Португалија која со 6:1 славеше со Швајцарија.

Во минатото навикнавме Роналдо да биде главен во Португалија, но времињата се менуваат па така вчера главна ѕвезда беше 21-годишниот Гонсало Рамош кој стартуваше токму на местото на Роналдо и постигна хет-трик.

Кога во Манчестер Јунајтед не му одеше често пати преку медиумите Тен Хаг го напаѓаше сестрата на Роналдо, а сега критики за селекторот испрати сопругата на Роналдо, Георгина Родригез.

„Честитки за Португалија, 11 фудбалери гордо ја пеееја химната за да ја остварат зацртанта цел. Срамно е што најдобриот во светот не играше 90 минути. Навивачите не престанаа да го извикуваат неговото име и да го бараат на теренот.

Се надевам дека Бог и вашиот драг пријател Фернандо ќе продолжат рака под рака и ќе дозволат да уживаме во неговите мајстории“, објави Георгина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio)