Генерално сончев четврток

Времето во Македонија денеска, 3. март, четврток, ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќe дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -9 до 0, а максималната од 4 до 12 Целзиусови степени.

Во Скопје, променливо облачно, попладне со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до -2, а максималната ќе достигне до 10 степени. Маврово 1, Охрид 7, Битола 7, Крива Паланка 5, Берово 4, Кавадарци 11, Дојран 12.

Утре ќе се зголеми облачноста. Од петок попладне и за време на викендот ќе биде претежно облачно и постудено со повремени врнежи од дожд и снег, а на планините и на повисоките места од снег. Повремено врнежите ќе имаат пообилен карактер.