„Генгбенг“ со 919 мажи: Таа го држи рекордот за секс со најмногу мажи во еден ден


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Лиса Спаркс (Lisa Sparxxx) го држи светскиот рекорд во групен секс на една жена со најголем број на мажи во еден ден. Во рок од 24 часа таа успеа да издржи да има секс со дури 919 мажи, што значи во просек секс со нов маж на секои две минути – и така цел ден.

„Рекордот во секс со 919 мажи е поставен во 2004 година во Полска. Доживеав експлозија, бев скршена, неклолку недели имав мака, но ми беше забавно. Тоа беше како некое вонтелесно искуство. Настанот требаше да биде дел од една конвенција за возрасни, но полската влада не сакаше да има никаква врска со тоа. Малку се бркавме и криевме за да го реализираме рекордот, но успеавме да го завршиме тоа“, открива во интервју Лиса во врска со контроверзниот рекорд.

Рекордот е постигнат на 16 октомври, 2004 година, на Третиот годишен светски шамипонат во групен секс. Освен Лиса, нејзини „противнички“ беа уште и полската порно ѕвезда Марина Рокита и една Бразилка по име Патрисија.