Фудбалери на Ливерпул и се „пуштале“ на Волански после финалето!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Не пропуштиле прилика и тргнале во акција.

Ливерпул на крајот од сезоната успеа да ја освои титулата шампион на Европа, во финалето го победи Тотенхем.

Меѓутоа, шоуто го украде убавата Кинзи Волански која на сред натпревар влезе на теренот и така стана планетарно познато.

На тој начин таа доби огромна слава за само неколку минути поминати на теренот, а го привлекла вниманието и на неколку фудбалери на Ливерпул, но не откри за кои фудбалери станувало збор.

„Нема да откривам имиња, но неколку играчи на Ливерпул ми испраќаа пораку после натпреварот. Еден испрати некои срциња, друг напиша те видов на натпреварот. Не ни знаев кои се тие додека не им ги отворив профилите“, изјави Волански.