ФОТО: Запознајте ги новите бебиња во скопската зоолошка: Се родија Тинче и малиот фраер!


1/8 финале на СП: Мегваер пак е главна тема - 15 ден ↓↓↓Скопската зоолошка градина доби две принови, кои се причина плус да ја посетите!

„Добредојде за малата Тинче. Се роди уште едно бебе од видот елени лопатари“, напишаа од Скопската ЗОО на нивната објава на Фејсбук, на која е сликата од малото еленче.

Воeдено имаме уште едно прекрасно бебе. Малиот фраер од видот на џуџести кози е неодолив, објавија од ЗОО-Скопје својата Фејсбук страна.

Извор: Таратур/Јавно