Фокус пренесува: Јанева се врати на работа во СЈО


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Повиувајќи се на информација официјално потврдена од обвинителството, Фокус пренесува дека специјалната јавна обвинителка Катица Јанева од денесе вратена на нејзиното работно место во СЈО.

Јанева, сѐ уште не добила покана да се појави на распит во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, а во однос на истрагата за „Рекет“, во која засега има двајца осомничени Бојан Јовановски и Зоран Милевски -Кичеец.

Обвинителката Вилма Русковска неодамна најави дека е можно истрагата за „Рекет“ да се прошири.