Еве какво време носи денешната среда


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Времето во Македонија денеска, среда, 8. февруари, ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец и дневна температура од 3 Целзиусови степени. Маврово -6, Охрид 0. Битола 1, Крива Паланка -1, Берово -2, Кавадарци 5, Дојран 7 степени.

Утре наутро ќе биде многу студено, а преку денот сончево со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец.

Во Скопје сончево со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Дневните температури ќе се движат од -6 до 8 степени.