Актуелно

Еве како Владимир Путин го прослави 67. роденден

Рускиот политички лидер, претседателот Владимир Путин, вчера го прослави својот 67. роденден. По воспоставениот обичај роденденот го мина во кругот на најблиските луѓе без никакви церемонии, помпезности и официјалности. Многумина му испратија честитки, а колегите претседатели му честитале и по телефон, пренесува Раша тудеј.

Ден пред роденденот тој одмарал на Сибир, во републиката Тува, заедно со еден од најблиските соработници и пријатели, рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу.

Шојгу е роден во Тува и лани исто така го шеташе Путин и му ги покажуваше природните убавини на родниот крај и ловеа риби во Јенисеј.

Путин и Шојгу береле печурки и уживале во природата кај реката Јенисеј, а рускиот претседател бил одушевен од нечепнатата природа и чистиот воздух.

Advertisements
To Top