Еликсир на младоста: Подмладете го вашиот организам и запрете го стареењето!


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Сигурно имате забележано дека постојат жени кои изгледаат 10 – 15 години помлади, а не биле подложени на скапи естетски зафати.

Постојат различни методи на подмладувања, а за кои не се неопходни скапи хирурки зафати. Подмладувањето на лицето, телото и целиот организам не може да се состои само од козметички процедури. Неопходно е да се комбинираат различни методи на подмладувања кои даваат вчудоневидувачки резултати.

Една од таквите младолики убавици ја открила тајната на својот еликсир на младоста. Таа тврди дека по неговото користење, видот и е подобрен од -3 на -1, кожата и станала помазна и еластична на целото тело, а косата погуста. И најневеројатно – косата која започнала да и белее, престанала.

Рецепт за подмладување на организмот:

-100 милилитри ленено масло

-2 лимони

-1 голема главица лук

-0,5 килограми мед

Исистениот лук, 1 неизлупен лимон и 1 лимон без кора сомелете ги во машина за мелење или иситнете ги во блендер.

Сомелената смеса помешајте ја со медот, додадете го маслото и се измешајте.

Смесата се чува во фрижидер во затворена стаклена тегла.

Конзумирајте три пати на ден по една супена лажица половина час пред оброк.

Како оваа смеса го подлмадува организмот?

Ленот содржи омега-6, омега-9 и палмитинска масна киселина, а повеќе од половина од мастите се сочинети од омега-3, што лененото масло го чини најбогато со растителни извори на омега – 3 масни киселини (двојно повеќе од рибиното масло).

Лененото масло исто така е најбогат растителен извор на важни оксиданси, што во комбинација со лимонот го чисти црниот дроб. Чистиот црн дроб е нашиот главен генератор на младоста.

Витамин Ц од лимонот е совршен антиоксиданс, го зајакнува имунитетот и крвните садови. Лукот ги чисти крвните садови, а медот ги храни истите – микроелементи кои го обновуваат и подмладуваат целиот организам.

Овој еликсир на младоста преку редовна нега на кожата на лицето дава неверојатни резултати.