Еден загинат и двајца ранети во пукање во чаирска чајџилница


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Во престрелка што се случила синоќа во чајџилница на улицата „Браќа Реџепагиќ“ во скопската населба Чаир, едно лице го загубило животот, а две се ранети, изјави портпаролот на МВР Тони Ангеловски за ТВ Шења.

Според Ангеловски, во пукањето, кое се случило во близина на училиштето „Имри Елези“, се повредени тројца, а еден од ранетите починал.

„Полицајци се упатени на местото за да го расчистат случајот“, изјави синоќа Ангеловски за Шења.

Неофицијално, телевизијата објави дека и братот на загинатиот во вечерашната престрелка бил убиен за време на Рамазан минатата година.