Духовит и секогаш принципиелен: Џорџ Клуни ја разнежни женската публика, аплауз за ова негово дело (ВИДЕО)


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Холивудскиот актер, Џорџ Клуни отсекогаш бил миленик на жените, а откако се ожени со Амал, во јавноста стана уште помил.

Љубовта кон својата сопруга актерот никогаш не ја криел, а со својот последен потег уште еднаш докажа колку таа му значи. Имено, Џорџ овој викенд учествуваше на настан за женските права и требаше да и ја врачи наградата за труд на активистката Еми Гонзалес, пред што оддржа говор.

Кога се качи на говорницата и застана зад микрофонот, истакна: „Добар ден, јас сум Џорџ. Сопруг на Амал Клуни“.

Со овој потег толку ги воодушеви сите присутни што го наградија со гласен аплауз и овации. Иако е многу успешен актер и добитник на Оскар, Џорџ уште еднаш покажа дека е многу скромен и дека има јасни животни приоритети кога станува збор за неговото семејство.

 

View this post on Instagram

 

• . من يومين خلال حدث Power Of Women من تنظيم مجلة Variety ، حضر جورج كلوني لوحده لكن في خطابه عرف بنفسه كزوج أمل كلوني ?♥️ مع إنه جورج كممثل مايعجبني كثير بس أحب شخصيته وأحسه إنسان عنده مباديء ومحبوب من الجميع. • جورج هالسنة ماعنده ولا عمل بس راجع العام القادم من خلال مسلسل قصير راح يشارك بإخراجه وبالتمثيل فيه ، بعنوان Catch-22 ومن بطولة عدد من النجوم ومستند على كتاب بنفس الاسم وتدور أحداثه خلال الحرب العالمية الثانية – المسلسل من انتاج Hulu. . . #GeorgeClooney: “Hi. I’m George. I’m Amal Clooney’s husband” lol #Variety #PowerOfWomen

A post shared by The Moviegoer ? (@themoviegoer._) on

https://www.instagram.com/p/Bo6m8uuBABx/?taken-by=themoviegoer._