Дуа Липа: „Немав афера со Асенсио“

Откако низ медиумите се рашири шпекулацијата дека 22-годишната англиска поп-ѕвезда со косовски корени, Дуа Липа, имала секс афера со Марко Асенсио од Реал Мадрид, се огласи лично пејачката категорично негирајќи дека ја поминала постфиналната ноќ од Лигата на шампиониот со фудбалерот од кралскиот клуб.

Информациите за интимните односи ги сподели CNN Turk.

Дуа Липа настапи како дел од програмата на големиот меч, освоен од Реал со 3:1, а „кралскиот клуб“ го крена трофејот трет пат по ред и вкупно 13-ти во историјата.

„Никогаш не сум го сретнала Марко Асенсио. Ова е малку веројатно да се случи бидејќи мојот менаџер е фан на Ливерпул и никогаш нема да ми прости такво нешто“, напиша Дуа Липа на социјалните мрежи.

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on