Диетата и тренинзите дадоа резултати: Вилијамс скина 10 килограми за еден месец

Откако имаше серија критики на нејзина сметка за изгледот (како да е тоа нешто ненормално и невообичаено после породување), Серена ја реши маката со вишокот килограми кои ја мачеа во играта на Грен слемот Австралија опен.

Сега, еден месец подоцна Северина загуби 10 и повеќе килограми и во тесен фустан на доделувањето на Оскарите ги покажа резултатите од диетата.