Џенифер Лоренс ги распрашува луѓето дали ја знаат Џенифер Лоренс (видео)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Актерката беше гостинка во шоуто Jimmy Kimmel Live, па реши да си поигра малку со случајните минувачи на улица. Излезе на улиците од Лос Анџелес и ги предизвикуваше луѓето да набројат пет филма со Џенифер Лоренс.

„Поентата беше да ги прославам нив и да се понижам себеси“, рече Џенифер Лоренс. Само еден човек успеа да наброи пет филма со славната оскаровка.