Денес сончево со пролетни температури

Во Македонија денес ќе имаме сончево време, со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од јужен правец.

Дневните температури ќе бидат во Скопје 21,Маврово 12, Битола 20, Охрид 16, Крива Планка 18, Берово 15, Кавадарци 21, Дојран 23 Целзиусови степени.

И утре не очекува сончево и топло време со температури од 14 степени во Маврово, 16 во Берово, Скопје 21, Охрид 18 до 23 степени во Дојран,