Актуелно

Декемвриски април: Студен и облачен петок

Променливо облачно и студено со засилен северозападен ветер, особено изразен вдолж Повардарието.

Утринските температури ќе се движат од минус 5 до 4 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 2 до 13 степени.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу 0 и дневна до 10 степени.

Утринските температуриза време на викендот на повеќе места ќе бидат околу или под нулата.

Advertisements
To Top