Дел Потро ја остави оваа убавица поради татко му (фото)


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


На љубовната романса помеѓу тенисерот Хуан Мартин дел Потро и пејачката Химена Барон и дојде крај.

Раскинувањето на славниот пар е главна тема во медиумите во моментов и се појавуваат многу шпекулации за причините.

Последната информација која се појави во медиумите е дека таткото на тенисерот изнајмил детектив да ја следи Химена.

Меѓутоа таа и Дел Потро го негираа тоа и изјавија дека раскинувањето била заедничка одлука.

Химена позади себе веќе има еден брак со спортист, поточно со фудбалерот Пабло Освалдо.