Славни

Дали знаете колку чини култното бело здолниште од Кери Бредшо во „Сексот и градот“?

Секој кој гледнал барем една епизода од телевизиската серија „Сексот и градот“, знае дека Кери Бредшо, не штедеше на фустани, чанти и посебно чевли од најпознатите модни дизајнери.

Сепак, она по што таа беше најпрепознатлива, не чини којзнае колку. Се работи за белото здолниште кое Сара Џесика Паркер, која го глумеше главниот лик, го носи во воведната шпица, кога автобусот со нејзиниот лик ја прска со вода.

Според една неодамнешна изјава на глумицата, „модниот детаљ“ го нашла на распродажба, и за него платила – пет долари.

Advertisements
To Top