Човек да гледа фудбал само заради неа – дали ќе му го „лапне“ местото на Линекер?


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Италијанската водителка Флоријана Месина е сериозна конкуренција на фудбалската легенда Гари Линекер во емисијата „ Match of the Day”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FLORIANA MESSINA (@floriana_messina) on

Легендарниот англиски фудбалер е домаќин на ова спортско шоу веќе 21 година. Некогашната ѕвезда на Тотенхем има милиони фанови на Инстаграм , но тоа не му помага во „битката“ со убавата Флоријана за задржување на својата позиција во шоуто.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FLORIANA MESSINA (@floriana_messina) on

30-годишната Флоријана има искуство во водење на вакви спортски емисии, сексапилната Италијанска веќе неколку години ја води емисијата на Каналот 9 „ Tutto Campo”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FLORIANA MESSINA (@floriana_messina) on

Бујните гради и атрактивниот изглед се нејзините главни адути во „битката“ со Линекер.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FLORIANA MESSINA (@floriana_messina) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FLORIANA MESSINA (@floriana_messina) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FLORIANA MESSINA (@floriana_messina) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FLORIANA MESSINA (@floriana_messina) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FLORIANA MESSINA (@floriana_messina) on