Славни

Бланка контра црнината: „Ти си безвредна актерка“ – порака од јавноста

За 75-то доделување на наградите „Златен глобус“ договорот беше јасен – сите жени да облечат црна модна комбинација, во знак на револт против сексуалните малтретирања и престапи кои ги правел продуцентот Харви Вајнштајн (65), како поради и проблемите на сексуално злоставуваните жени генерално.

Но, актерката Бланка Бланко (36) одлучи да го игнорира тоа усогласено правило за ова издание на доделувањето на престижните награди.

Американката се појави во провокативен црвен фустан, кој ги открива нозете и деколтето. Со тоа ги разочара обожавателите, кои јавно ја нападнаа на социјалните мрежи.

Бланка, ти си една сосема небитна актерка и го направи ова само за да привлечеш внимание. Оваа ноќ не беше само за тебе, туку за милиони жени“, беше еден од коментарите.

To Top