Биткоинот не запира со рекорди – викендов достигна цена од 25.000 долари


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Вредноста на биткоинот во саботата, минатиов викенд, се зголеми за шест проценти и го достигна рекордниот максимум од 25.005 долари.

Вредноста на најпознатата криптовалута за време на пандемијата со Ковид-19 изненадувачки се зголеми.

Од март кога еден биткоин вредеше 5.000 долари до денес вредноста на биткоинот се зголеми за 400 отсто.