Бикини кои ги зголемуваат градите – нов летен хит за на плажа


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Оние редовните корисници на Инстаграм веројатно веќе забележале дека сè поголем број девојки носат малку невообичаен модел на бикини наречен V-bar. Станува збор за градник од дводелен костим за пливање кој на средината има жица во форма на буквата V наопачки.

A post shared by MADI EDWARDS? (@madi_edwards) on

Овој костим за капење е дизајн на австралиската компанија Bamba, а чини околу 30-тина долари. Моделот се прошири по голем број онлајн продавници, како британската Misguided.

A post shared by MADI EDWARDS? (@madi_edwards) on

А штом го облекоа Инстаграм ѕвезди како Жизел Оливериа, Шенон Лосон и Меди Брус, стана хит и можете да очекувате дека ова лето ќе го има по сите светски плажи.

A post shared by Maddie (@maddie_bruce) on

A post shared by V-Bar Bikini (@vbarbikini) on