Балканска работа: Трактор го изора теренот на кој требаше да се игра четфртфинале од купот во Босна


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Вчерашниот натпревар во Купот на Босна се играл во лоши услови поради паднатиот снег, а снимките се навистина неверојатни.

Мечот Слога Добој – Вележ Мостар се одиграл и покрај тоа што условите биле катастрофални.

На социјалните мрежи се појавуваа снимки од трактор како турка снег, тоа придонело и целиот терен да стане „ораница“. На крајот мечот завршил со 0:3 победа на гостите и навистина треба да се пофалат играчите на гостите кои успеале во вакви услови да постигнат три гола.