Автогол на годината: Го матира својот голман од центар (видео)


1/8 финале на СП: Мегваер пак е главна тема - 15 ден ↓↓↓Во Англија синоќа се играа натпревари од Лига Купот, а на натпреварот Стоук-Хадерсфилд го видовме „автоголот на годината“.

Домаќините победија со 2:0, но вториот гол беше неверојатен. Бакуна го матираше својот голман од центарот на теренот.