Арон Картер, братот на Ник од Бекстрит Бојс, пронајден мртов


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Американскиот пејач и актер Арон Картер, брат на Ник Картер од Бекстрит Бојс, беше пронајден мртов во својот дом во Ланкастер, Калифорнија. Според сајтот ТМЗ, телото на 34-годишниот Картер било пронајдено во када. Полицијата дошла во неговата куќа откако било пријавено дека маж се удавил.

Причината за смртта засега не е позната, но од полицијата кажаа дека немало траги на насилство.

Помладиот брат на пејачот на „Бекстрит бојс“ Ник Картер се прослави уште како детска ѕвезда во 1990-ите. Вкупно објави пет студиски албуми, од кои првиот на деветгодишна возраст. Неговите први два албума достигнаа милионски тиражи.

Подоцна водеше проблематичен живот, исполнет со дроги, јавни семејни караници и ментални проблеми. Во септември објави дека доброволно се пријавил на рехабилитација, но пред само неколку дена повторно бил уапсен поради возење во пијана состојба.