Анџелина Џоли имала љубовница со која планирале брак, а еве што се случило со неа!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Не е тајна дека Анџелина Џоли помеѓу своите први два брака била заљубена во жена, а нејзиното име е Џени Шимизу.

Јапонско-американската актерка Џени го освоила нејзинито срце на снимањето од филмот „Foxfire“, додека Анџелина се уште била во брак со Џони Ли Милер.

A post shared by Jenny Shimizu (@jennyshimizu) on

Двете актерки врската наводно ја одржувале со години, дури и кога Џоли била во врска со други мажи. „Веројатно би се омажила за неа, но во тоа време имав сопруг“ вели Анџелина.

На жалост, Џени денес е во брак со Мајкл Харпер за кого се омажи пред 3 години.