Ако Хрватска игра финале атрактивната Нивес ќе се „жртвува“!


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Хрватската актерка, Нивес Целзиус уште еднаш даде до знаење дека навистина сака нејзината селекција да стигне далеку на Мундијалот.

Атрактивната Нивес ја поддржува Хрватска во секој чекор, а откако се фотографираше во дресот на оваа репрезентација, сега откри на што е спремна доколку нејзината земја дојде до финалето.

„Ако Хрватска победи и стигне до финалето, ќе се жртвувам и до крајот на годината ќе бидам целосно облечена. Дури и по летните горештини. Мислам дека тоа сепак, е најголемата жртва која можам да ја дадам“, изјави Нивес за хрватските медиуми.

Оваа нејзина изјава веројатно баш и нема да наиде на одобрување во хрватската јавност, посебно кај машката популација.