четврток, јануари 27, 2022

Најнови вести

Владата пресече: Второто полугодие започнува на 1. февруари со физичко присуство на настава

На денешната владина седница, Владата донесе одлика второто полугодие од учебната 2021/2022 година за основните и средните училишта во Македонија започнува на 1. февруари...

2.019 нови случаи на Ковид-19 евидентирани во последните 24 часа во Македонија

Повикувајќи се на податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 6.119 тестови, а регистрирани...

Следи не

53,424FansLike
0FollowersFollow

Make it modern

Latest Reviews

Владата пресече: Второто полугодие започнува на 1. февруари со физичко присуство на настава

На денешната владина седница, Владата донесе одлика второто полугодие од учебната 2021/2022 година за основните и средните училишта во Македонија започнува на 1. февруари...

Владата пресече: Второто полугодие започнува на 1. февруари со физичко присуство на настава

На денешната владина седница, Владата донесе одлика второто полугодие од учебната 2021/2022 година за основните и средните училишта во Македонија започнува на 1. февруари...

2.019 нови случаи на Ковид-19 евидентирани во последните 24 часа во Македонија

Повикувајќи се на податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 6.119 тестови, а регистрирани...

Со нови борбени возила Американците го засилуваат военото утврдување долж украинската граница (снимка)

Америка и НАТО го зголемуваат бројот на војска и оружје на границата на својот сојузник Украина. Најголем број на ново оружје и орудија се стационираат...

Пешак удрен од автомобил на мостот „Гоце Делчев“ во Скопје – починал на самото место

Во тешка сообраќајна несреќа која се случила денеска, нешто по 11 часот, во центарот на Скопје, пешак бил прегазен во близина на пешачкиот премин...

Ќе го повлечеме и последниот хрватски војник: Хрватска не планира да војува за корумпираната Украина

Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ потенцира дека Хрватска нема на ниту еден начин да се инволвира во било каква воена акција во Украина. – НАТО ја...

Holiday Recipes

На денешната владина седница, Владата донесе одлика второто полугодие од учебната 2021/2022 година за основните и средните училишта во Македонија започнува на 1. февруари...
Advertismentspot_img

WRC Racing

Health & Fitness

Architecture

LATEST ARTICLES

Most Popular