6 месеци затвор за Кичеец за сообраќајката кај Стража


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Зоран Милески кичеец доби шест месеци затвор за сообраќајката кај Стража, која се случи на 4 сепември, потврдуваат од обвинителството. Според овие информации, обвинетиот постигнал спогодба со обвинителството, а судија на претходна постапка ја прифатил спогодбата.

Во несреќата, животот го загуби сопатник во автомобилот „Санг јонг“, четири лица се здобија со тешки телесни повреди, а тројца, меѓу кои и осомничениот, се здобија со полесни телесни повреди.