21-годишна девојка утрово загина во кобна сообраќајка во Штип

Во сообраќајната несреќа која утрово се случила на булеварот „Гоце Делчев“ во Штип, животот го загуби 21-годишна девојка од Свети Николе, додека едно лице заврши со повреди.

Според СВР Штип, несреќата се случила во 5:15 часот утрово, а двете лица се на возраст од 21 година и се од Свети Николе.

На лице место починала девојката, а момчето е во болница.Возилото било многу оштетено па за да се извадат младите истото било сечено од ТППЕ од Штип.

Фото. ТВ Стар