„Животот оди понатаму“: Велевска освежена после разводот од сопругот


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Откако најави дека се разведува од својот сопруг Марјан Мирчески, со кого имаат три деца, фолк пејачката Елена Велевска ужива во времето поминато со своите деца, а направи и некои стилски промени како освежување.

Откако по 10 години заеднички брачен живот и трите дечиња со сопругот, реши да стави крај на проблематичниот брак, фолк-пејачката Елена Велевска се пофали пред своите обожаватели со промена на бојата на косата. „Време е за промени“, кратко коментираше во описот на фотографиите.

Таа вели дека „животот оди понатаму“, тешкиот период не ја спречува да ужива, па така летово после бурниот период го искористи за релаксација со своите деца.